Książka na prezent dla przedszkolaka

Święta to idealny aby wyrazić naszą miłość poprzez drobne podarunki. Każdy rodzic, bez względu na to, czy jego pociecha wierzy w Świętego Mikołaja, Aniołka, Gwiazdora, czy też nie, chciałby sprezentować coś wyjątkowego, co jednocześnie będzie służyć dziecku dłużej niż kilka minut.

Takim podarkiem może być książka na prezent!
Jeśli chcesz zobaczyć naprawdę ciekawe i sprawdzone pozycje dla przedszkolaków, to spieszę z pomocą! A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do takiego rozwiązania, to… zerknij na moje propozycje – może akurat coś wpadnie Ci w oko? 🙂

Jako że ostatnio polecałam Wam książki idealne na prezent dla maluszków (wpis zobaczysz TUTAJ), dzisiaj pokażę Wam fajowe tytuły dla starszaków!

Książka na prezent dla Dzieci 3+

Rok na zamku


To jedna z tych książek, które zainteresują nie tylko dziecko, ale także i dorosłego. 🙂 Mowa tutaj o kartonowej wyszukiwance „Rok na zamku”.

Książka składa się z 12 rozkładówek – po jednej na każdy miesiąc w roku. Nie ma tekstu, ale uwierzcie mi, że jest on tutaj zupełnie zbędny – cała historia opowiedziana jest za pomocą ilustracji! Każda postać posiada swoją własną historię, a historie niektórych z nich łączą się w miarę postępowania fabuły.

Z racji, że znajdziecie tu wiele wątków, książka na prezent może być oglądać na okrągło!

Ja osobiście bardzo doceniam tę pozycję za historyczny kontekst, ciekawie przedstawione postaci oraz czytelność ilustracji. Jest to jedna z moich ulubionych wyszukiwanek.

Książki na prezent dla Dzieci 4+

„Nie musisz być grzeczny czyli bajki przynoszące ulgę”

To książka – klasyk, który każde dziecko (i każdy rodzic) powinno mieć w swojej biblioteczce. Znajdziecie w niej 5 opowiadań, z których każde porusza wybrane zagadnienie psychologiczne, ubrane w przyjazne i proste opowiadanie.

Przeczytacie o:
• zaufaniu do samego siebie oraz o decyzyjności,
• poszanowaniu własnych granic,
• wyrażaniu złości,
• budowaniu motywacji wewnętrznej,
• oraz dbaniu o własne potrzeby.

Każda historia zakończona jest komentarzem psychologa, skierowanym do rodziców.
Czytania jest sporo, ale ale myślę, że czterolatek spokojnie powinien wysłuchać pojedynczego opowiadania w całości.

Naprawdę kocham tę książkę za piękne i ważne przesłanie oraz klimatyczne, bajkowe ilustracje.

Książka na prezent dla Dzieci 5+

„Podróż za jeden uścisk”

Czas na coś dla starszaków, które uwielbiają słuchać długich opowiadań. Książka jest przepięknie ilustrowana a tekst przepełniony bliskością. Bardzo doceniam w niej to, że teoretycznie zwykła przygoda została przykryta nutką tajemniczości i zagadki, jednocześnie nie dostarczając młodemu czytelnikowi elementu grozy czy niepokoju.

Opowiadanie jest na tyle wciągające, że moja córka potrafi wysłuchać tej 95 stronicowej książki w całości – od początku do końca! To naprawdę dobra lektura – lekka oraz z przesłaniem. 🙂

I jak? Udało Ci się znaleźć książkę idealną na prezent? Mam nadzieję, że tak!
Po więcej książkowych inspiracji możesz odwiedzić mnie na Instagramie albo na blogu

O firmie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej