Książeczka na prezent dla maluszka (0-3 lata)

Nie wiem czy też tak masz, ale dla mnie święta od zawsze były wyjątkowym czasem. Jako dziecko czekałam na nie z niecierpliwością, żeby od samego rana wypatrywać mikołajowych sań, aniołkowych podarunków i szukać ukrytych podarunków.

Teraz, kiedy jestem mamą, święta są dla mnie czasem wyjątkowym podwójnie – nie tylko cieszę się, że mogę coś otrzymać, ale również cieszę się, że sama mogę być Mikołajką! 🙂

No dobrze – pomyślisz może – ale co wybrać w tym natłoku zabawek, które reklamowane są na każdym rogu i w każdej gazecie? Co kupić, żeby sprawiło dziecku przyjemność, ale jednocześnie aby było wartościowe?

Pozwól, że odpowiem Ci pytaniem – a co myślisz o sprezentowaniu… książki? 🙂 Nie pierwszej lepszej, ale naprawdę wyjątkowej, dopasowanej do wieku dziecka?

Jeśli jesteś na tak, to chodź ze mną – pokażę Ci kilka naprawdę dobrych i wartościowych tytułów, które nie tylko będą cieszyć oko, ale także pozytywnie wpłyną na rozwój Twojego malucha.

W tym artykule przedstawię książeczki dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 lat, natomiast w kolejnym opowiem o tytułach dla starszych czytelników. Zaczynamy!

Książka dla maluszka dla Dzieci 3-9 mscy

Karty kontrastowe Wee Gallery

Najmłodszym czytelnikom polecam przede wszystkim książeczki/karty kontrastowe (czyli czarno-białe). Wzrok maluszków rozwija się stopniowo, a wyraźne kontrasty pomagają mu się wyostrzać i prawidłowo kształtować.

Na rynku jest ogromny wybór książeczek i kart kontrastowych, ale ja dziś polecę Wam te, które uważam za najbardziej estetyczne i ciekawe (wychodzę z założenia, że książki dla dzieci powinny podobać się także rodzicom:).

W zestawie jest 6 dwustronnych kart wielkości dorosłej dłoni. Na każdej z nich znajdziecie wybrane zwierzę (na jednej stronie) oraz jego angielską nazwę (na drugiej stronie). Zestawów jest wiele, także możecie wybrać ten, który spodoba Wam się najbardziej.

Dla mnie największą wartość ma walor artystyczny ilustracji oraz jakość wykonania. No i karty są ładnie zapakowane, także idealne na prezent. 🙂

Książka dla maluszka dla Dzieci 9 mscy – 2 lata

„W kółko to samo. Las”

Trochę starszym brzdącom zaproponuję książeczkę „W kółko to samo. Las”, którą będziecie mogli czytać wspólnie na wiele sposobów!

Na każdej rozkładówce zobaczycie leśne zwierzęta różnej wielkości i w różnych konfiguracjach. Dodatkowo znajdziecie też proste zadania, które pomogą dziecku rozwijać się na wielu płaszczyznach, np. dowiecie się jaki odgłos wydaje wilk, które zwierzęta są aktywne w nocy albo podrapiecie rysia za uchem).

Ogromnym plusem książki są ręcznie malowane i realne ilustracje.
Książka jest dość elastyczna jeśli chodzi o wiek małego czytelnika – zainteresuje zarówno rocznika jak i trzylatka, także jeśli macie na stanie dwójkę maluszków w różnym wieku, to także powinna się sprawdzić.

Książka dla Dzieci 2+

„Ludzkie ciało. Podświetl i odkryj”

Ta książka jest niesamowicie interesująca, ponieważ czytamy ją z pomocą… latarki!
Poszczególne strony opisują jak działa ludzki organizm – prostym, przyjaznym dziecku językiem.
Każda ilustracja zawiera dodatkowe elementy, które widoczne są dopiero po podświetleniu strony latarką.

Uwierzcie mi, że taka forma zainteresuje nie tylko dzieci, ale także dorosłych. 🙂 A oprócz fajnej zabawy, podarujecie swojemu dziecku element edukacyjny – a jak wiadomo, nauka przez zabawę zostaje z nami najdłużej!

Mam nadzieję, że moje polecenia pomogą Wam rozeznać się w gąszczu książek i że uda Wam się się sprawić wyjątkowy, świąteczny prezent. Jeśli artykuł Was zainteresował i chcielibyście poznać również wartościowe książki dla dzieci w wieku 3-6 lat, to koniecznie zajrzyjcie tu za tydzień.

Po więcej książkowych inspiracji możesz odwiedzić mnie na Instagramie albo na blogu.

 

O firmie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej