Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie w trakcie ferii!

Ferie zimowe – jakie są możliwości ochrony?

Sezon na wyjazdy zimowe już w pełni, wielu z nas zdecydowało się na spędzenie Świąt oraz Sylwestra poza domem, w malowniczych krajobrazach górskich. Za chwilę ruszają ferie – czas zwiększonej aktywności dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji chciałabym wspomnieć o możliwościach ochrony na czas naszych wyjazdów na narty i inne sporty zimowe.

Ubezpieczenie turystyczne a bezpieczeństwo na feriach

Jedną z takich możliwości daje nam ubezpieczenie turystyczne, które każdy z nas może wykupić „od ręki”. Składka wyliczana jest indywidualnie – sami decydujemy jakie elementy ubezpieczenia są dla nas najważniejsze. Mamy do wyboru opcję wyjazdu w kraju bądź za granicą. Takie rozwiązanie pokryje między innymi koszty transportu do szpitala oraz koszty leczenia. Dodatkowo pokrywane są szkody, które wyrządzimy na stoku bądź gdy zostanie uszkodzone wyposażenie hotelu. Dodatkowo można ubezpieczyć dom na czas wyjazdu, kiedy wyjeżdżamy na dłużej i nieruchomość zostaje bez opieki.

Pakiet wypadkowy w polisie indywidualnej

Inną metodą ubezpieczenia się od nieszczęśliwych wypadków jest pakiet wypadkowy w polisie indywidualnej. Jest on dostępny dla osób, które sporty uprawiają rekreacyjnie, ale również dla bardziej aktywnych, które trenują wyczynowo.
Pakiet wypadkowy zawiera 3 główne elementy:
– uszczerbek na zdrowiu oraz rehabilitacja po wypadku – najczęstsze wypłaty są za złamania, skręcenia, oparzenia i blizny;
– pobyt w szpitalu – wypłata za każdy dzień pobytu w szpitalu;
– koszty leczenia skutków nieszczęśliwego wypadku – zwrot kosztów za wizyty i badania lekarskie, zabiegi oraz operacje i wiele innych związanych z wypadkiem.

Ubezpieczenie szkolne

I ostatnia ważna rzecz dotycząca dzieci – must have dla dzieci uczęszczających do placówek oświaty, czyli ubezpieczenie szkolne, które jest najtańsze w stosunku do zakresu oraz sum.

Ważna rzecz, którą daje nam każde z tych ubezpieczeń to możliwość leczenia się prywatnie bez oczekiwania na kolejkę na SOR – oszczędzamy czas, dostajemy zwrot za poniesione koszty leczenia.

O firmie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej