Ubezpieczenie turystyczne na ferie

Sezon ferii zimowych już ruszył i potrwa przez najbliższe kilka tygodni. Z tej okazji postanowiłam rozszerzyć temat ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne na ferie – czym jest?

Ubezpieczenie turystyczne, inaczej zwane podróżnym, składa się z kilku elementów.

Takie rozwiązanie możemy „skomponować” sami uzależniając je od naszych indywidualnych potrzeb. Wybór rozpoczynamy od zaznaczenia, czy nasza podróż jest w kraju czy za granicą.

Dodatkowymi opcjami są takie punkty jak:

  • narciarstwo, jazda na snowboardzie lub nurkowanie. Kiedy podczas rekreacyjnej jazdy na nartach zdarzy się nam wypadek, to z takiego ubezpieczenia zostaną pokryte koszty leczenia oraz, jeśli zajdzie potrzeba, zostanie zorganizowana akcja ratownicza;
  • sporty wysokiego ryzyka (należą do nich m.in. kolarstwo górskie, wspinaczka skałkowa, snowboarding wysokogórski i wiele innych wymienionych w ogólnych warunkach) – jeśli mamy zamiar spędzać czas tak aktywnie to również zaznaczamy ten wariant, aby ubezpieczenie spełniło swoją funkcję;
  • opcja zagraniczna może być wzbogacona również leczeniem skutków choroby przewlekłej, która została zdiagnozowana przed wyjazdem i wymaga okresowej lub stałej kontroli lekarza. Przykładem takiej choroby może być astma.

Jakie są najważniejsze elementy ubezpieczenia podróżnego?

Koszty transportu, szpitala i leczenia

Przede wszystkim pokrywane są koszty transportu do szpitala oraz koszty leczenia, takie jak badania i zabiegi ambulatoryjne – po nieszczęśliwym wypadku. Sumy, czyli górne granice wypłat są zależne od tego, czy spędzamy czas w kraju czy za granicą oraz od wariantu, który wybierzemy. Do tego dochodzi ubezpieczenie NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków powodujące uszczerbek na zdrowiu. Taka ochrona daje wypłatę środków przy uszkodzeniach ciała, na przykład gdy złamiemy rękę.

Ubezpieczenie OC

Kolejnym istotnym elementem jest OC, czyli odszkodowanie wypłacane, gdy osoba ubezpieczona przypadkowo wyrządzi krzywdę osobie trzeciej. Przykład takiego zdarzenia to zniszczony sprzęt hotelowy lub spowodowanie wypadku na stoku, a przy tym wyrządzenie szkody innym uczestnikom.

Wypłata odszkodowania za zniszczony lub skradziony bagaż

Dodatkowym zabezpieczeniem w polisie może być wypłata odszkodowania za zniszczony lub skradziony bagaż. Podobnie ma się zniszczenie, uszkodzenie lub kradzież sprzętu sportowego, w tym roweru, sprzętu narciarskiego czy profesjonalnej odzieży sportowej. Jeśli szkody wyrządzone na sprzęcie uniemożliwiają skorzystanie z niego na czas wyjazdu to Towarzystwo może zwrócić koszty wypożyczenia niezbędnego wyposażenia do określonej sumy. Dzięki temu nie musimy rezygnować z aktywności, jakie zaplanowaliśmy sobie wcześniej.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

W polisie podróżnej możemy również ubezpieczyć dom lub mieszkanie wraz z elementami stałymi i ruchomościami od pożaru i innych zdarzeń losowych na czas wyjazdu. Oraz elementy stałe i ruchomości domowe od kradzieży z włamaniem podczas naszej nieobecności.

Jak widać tych składowych jest wiele i to my decydujemy, które dla nas są najważniejsze. Kontakt z agentem z pewnością ułatwi dokonanie wyboru optymalnej ochrony.

 

O firmie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej