Powrót do formy po ciąży

Droga świeżutka Mamo,

Czas ciąży był długi i ciężki dla Twojego ciała. „produkcja” małego człowieka mocno wpłynęła na stan Twojego zdrowia. Organizm przeszedł przez wiele wysiłku i stresu.

Dodatkowo jesteś teraz już mamą i troszczysz się o swoje malutkie dziecko. Ty i ono bardzo potrzebujecie siebie nawzajem. Niestety jest to kolejny ciężki okres dla Twojego ciała.
Służąc innej istotce często zapominasz o tym, że Ty także potrzebujesz spokoju, odpoczynku, zdrowego jedzenia i dużej ilości snu.

Twoje ciało po ciąży – bez presji

Przy okazji ciąża zmieniła Twoje ciało i już nie jest ono takie jakie było sprzed ciąży. Tutaj wcale nie pomaga presja społeczna, media społecznościowe, może także i rodzina, które narzucają Ci, że trzeba jak najszybciej wrócić do formy, do swojej wagi, do swojej sylwetki sprzed ciąży.

Pamiętaj jednak, że czas po porodzie jest również ważny jak czas ciąży. Mówi się, że 9 miesięcy ciąży to przynajmniej 9 miesięcy zrównoważonej regeneracji po.

Powrót do formy jak najbardziej, ale powolnymi krokami. Najlepiej pod okiem fachowca, który wie jak spokojnie poprowadzić trening. Trener kobiet w ciąży i po porodzie szkolony w koncepcji prowadzenia zajęć pod kątem funkcjonalno-medycznym będzie właściwym dla Ciebie wyborem. Na razie wstrzymaj się od klubów sportowych, od zajęć fitness, trampolin czy ogólnie zajęć dla grup bez podejścia indywidualnego. Takie zajęcia mogą zrobić Ci więcej krzywdy niż pożytku.

Przygotowanie do treningu – wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Jednakże zanim podejmiesz decyzje o zajęciach proszę przejdź się do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Taki fizjoterapeuta, inaczej niż lekarz podchodzi do Twojego ciała i do tego co się w nim zadziało. Może on sprawdzić per vigina napięcie mięśni dna miednicy, czy są luźne czy zbyt napięte, może sprawdzić czy nie ma żadnych niepokojących obniżeń narządów rodnych, a także pomoc Ci, jeśli pojawiają się jakieś napięcia czy bóle po porodzie w okolicach mięśni dna miednicy czy okolic narządów rodnych.

Nie powinnaś się także zrażać na początku. Powrót do formy jest to długi proces. To nie stanie się z dnia na dzień. Dlatego ważna jest tutaj Twoja cierpliwość i wytrwałość w dążeniu. Postaw sobie cel i powoli systematycznie do niego dąż.

Twoje zdrowie i bezpieczny trening są bardzo ważne. Dużo kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego jak ich ciało się zmieniło i co mogą, a czego nie powinny robić po porodzie.

Daj sobie czas.

Ściskam Cię mocno,

Herjoy.pl Joanna Bailey

O firmie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej