Park Żywiołów – Archipelag Roztocze

Park Żywiołów jest to centrum edukacji, rozrywki i rekreacji dla całych rodzin.

Miejsce inspirowane Roztoczańską przyrodą, historią i dziejami Kresów Wschodnich. Oferuje różne formy spędzania wolnego czasu dla wszystkich, bez względu na wiek.

Oferta Parku skierowana jest do osób indywidualnych oraz zorganizowanych grup szkolnych a głównymi atrakcjami dla zwiedzających są: Empiria Zmysłów i Żywiołów, Park Miniatur Kresowych, Dolina Czasoprzestrzeni oraz Place zabaw kreatywnych.

Empiria Zmysłów i Żywiołów

Empiria Zmysłów i Żywiołów pokazuje nam Roztocze za pośrednictwem ultranowoczesnych technologii, gdzie wszystkimi zmysłami możemy eksplorować jego walory, smaki i zapachy.

Mamy możliwość władać żywiołami natury, kształtować rzeźbę ziemi, tworzyć własną melodię z dźwięków przyrody, która będzie najlepszą formą pamiątki z Roztocza, a ci którzy cenią sobie aktywność, mogą odbyć wirtualną wycieczkę rowerową po jego malowniczych zakątkach.

Na najmłodszych gości czeka dwukondygnacyjny plac zabaw, podłoga interaktywna i laserowy tor przeszkód. Uzupełnieniem oferty interaktywnego centrum są trzy tematyczne pokoje zagadek, które dostarczą niesamowitych wrażeń oraz laboratoria chemii i fizyki w których dzieci już od najmłodszych lat mogą obcować ze światem nauki.

Na zewnątrz kompleksu znajduje się Park Miniatur Kresowych niebywała kolekcja 26 makiet zamków i twierdz Kresowej Rzeczypospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy.

Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju historycznym to żywa lekcja historii podczas której możemy przekonać się jak wyglądała potęga historycznej Polski z XVI wieku. Kontynuując podróż historyczną, napotkamy Dolinę Czasoprzestrzeni, która przeniesie nas w czasie, do okresu neolitu, jak i w przestrzeni – do Starożytnych Grecji i Rzymu. Elementami wchodzącymi w skład Doliny są: Plac Antyczny, Plac Trzech Kultur, Plac Słowiański, Plac Grozy i Legend oraz Plac Skalny. Jest to przestrzeń, w której powracamy do kolebki naszej cywilizacji. Spacery po placu i alejkach starożytnej Grecji, koncerty w amfiteatrze, klimatyczne altanki w sąsiedztwie skał, wody, natury pozwolą spędzić czas w niesamowitym otoczeniu pięknej architektury.

Kolejnym ciekawym elementem Parku są zewnętrzne Place Zabaw Kreatywnych, które dostarczą całym rodzinom niesamowitych przygód! Tajemniczy Labirynt dostarczy wrażeń w poszukiwaniu wyjścia, Mega Klocki pobudzą wyobraźnię i kreatywność podczas tworzenia unikatowych budowli a w Kopalni Złota można odszukać zaginiony skarb!

Ponadto dzieci będą mogły wydoić wiejską krówkę i aktywnie spędzić czas na placu zabaw z tyrolką. Na terenie obiektu znajduje się wielokrotnie nagradzana Restauracja Ignis w której można zjeść pyszny posiłek. Specjalnością kuchni są dania nawiązujące do tradycyjnych receptur regionalnych. W menu króluje gęsina, która w nowoczesnym wydaniu zaskakuje podniebienie niejednego smakosza.

O firmie

Jesteśmy jedynym parkiem rozrywki i rekreacji na Roztoczu, oferujemy różne formy spędzania wolnego czasu od edukacji po rekreację i wypoczynek. Pokazujemy Roztocze w interaktywny sposób, do stworzenia tego miejsca zainspirowało nas piękno flory i fauny roztoczańskiej krainy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej