Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne skupiają się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim, jego otoczeniu oraz ekologii.

W Centrum Nauki można zobaczyć wystawy:

  • „Człowiek – niezwykła maszyna”,
  • „Człowiek – trybik w machinie przyrody”
  • „Maszyny Leonarda”.

Wystawy mają uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki.

Ekspozycje składają się z wielu stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Oprócz zwiedzania wystaw pod okiem animatorów, obiekt dysponuje salami laboratoryjnymi do organizacji warsztatów i zajęć naukowych, a także Ogrodem Doświadczeń.

W Centrum Nauki znajduje się sala okolicznościowa, w której można zorganizować niezapomniane urodziny dla swojego dziecka!

Obok Centrum Nauki znajduje się zabytkowy XVII- wieczny Dwór Starostów Chęcińskich, który jest rezydencją z okresu tzw. dojrzałego baroku, dostępną do zwiedzania. Obok Dworu znajdują się dwa stawy będące pozostałością dawnej fosy obronnej. Przed wejściem do budynku dla zwiedzających udostępnione są malownicze ogrody barokowe.

W odległości ok. 200 metrów od dworu znajduje się ponad 300-letnia aleja lipowa oraz Brama Triumfalna – wzniesiona w 1674 r., by upamiętnić triumfy króla Jana III Sobieskiego.

Na terenie kompleksu znajduje się jeszcze Biobank z kompleksem laboratoriów. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach naukowych.

O firmie

Głównym celem Centrum Nauki jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej, ciekawości i samodzielnego myślenia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej