Biwaki z Tatą

OTO Jestem to program skierowany zarówno do ojców, jak i do dzieci, każdy uczestnik wyniesie coś dla siebie.

W Polsce istnieje kilka organizacji, które mają podobny zamysł. Nie ma ich jednak zbyt wiele, a w Toruniu i okolicach byliśmy prekursorami w organizacji tego rodzaju biwaków.

Na Dolnym Śląsku, gdzie obecnie działamy, są podobne inicjatywy. I bardzo dobrze! Warto skorzystać z doświadczeń, które mamy z wielu wcześniejszych inicjatyw oraz działań.

Z programu OTO Jestem mogą skorzystać zarówno ojcowie, którzy mają świetną relację ze swoim dzieckiem, jak również ci, których relacja nie wygląda tak, jakby chcieli. Janusz Korczak pisał: „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…” Jako, że na co dzień każdy tata jako głowa rodziny, ma wiele zadań do wykonania – chcemy aby czas, który spędzi z dzieckiem podczas organizowanego przez nas biwaku, był zarówno czasem zabawy, przygody, ale też czasem budowania więzi z dzieckiem i wykonywania zadań w duecie. Jednocześnie, oprócz współpracy na linii tata-dziecko, podczas biwaku będzie również możliwość współpracy z innymi rodzinami, jak również zdrowa rywalizacja między uczestnikami. Wszystko to ma służyć wzmocnieniu więzi lub jej odbudowaniu.

W 2023 roku stawiamy na kajaki!! Trzy biwaki: Tata+Córka, Tata+Syn oraz Mama+Syn!

O firmie

Michał Pałamarz-Podgórny urodził się w Warszawie, mąż, ojciec, nauczyciel, wychowawca, harcmistrz, kurator. Swoją przygodę z wychowaniem zaczynał jako wolontariusz w świetlicy środowiskowej Sióstr Salezjanek, przez 18 lat związany ze Skautami Europy, przyboczny w 3 Gromadzie Warszawskiej wilczków, założyciel i Akela 7 Gromady Warszawskiej oraz wieloletni szef Sieci Samodzielnych Zastępów "PuSZcza", Asystent Naczelnika Harcerzy, szef kręgu wędrowników, członek Rady Naczelnej Skautów Europy w Polsce, z ramienia Naczelnika koordynator działań skautów po katastrofie smoleńskiej. Ukończył Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Próbował swych sił na doktoracie z pedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Nauczyciel i wychowawca klas 1-3. Przez dwa lata pełnił służbę kuratora rodzinnego w Toruniu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej