Bałtów – Kompleks Turystyczny

Bałtów — Kompleks Turystyczny to obiekt turystyczny położony w województwie świętokrzyskim, oferujący wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

JuraPark

Tu powstał pierwszy w Polsce park dinozaurów — JuraPark, na ścieżce dydaktycznej znajduje się 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości.

Zobaczyć można Muzeum Jurajskie oraz Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski.

Niezapomnianą przygodą dla każdego turysty będzie wycieczka amerykańskim schoolbusem do Safarii (Zwierzyńca Górnego). Tam można zobaczyć rodzime, jak i egzotyczne zwierzęta (lamy, alpaki). Spacerując zwierzyńcem dolnym, podziwiać można kilkadziesiąt gatunków ptaków. Co więcej, turyści zobaczą tu słynnego lemura — Juliana oraz urocze osiołki i pełne energii kózki. Zwiedzający mogą także karmić zwierzątka przeznaczonym dla nich pokarmem.

Park Miniatur

Polska w miniaturze to 50 zamków i pałaców wykonanych w skali 1:25. Odwiedzając Polskę w miniaturze, zyskasz zmysł historyczny, poznasz władców Polski, nauczysz się rozróżniać podstawowe style architektoniczne, usłyszysz ciekawostki z życia dworskiego. Znajdują się tu najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Miniatury wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności.

Wioska Czarownic — Sabatówka.

Magia, czary i bajkowe czarownice! Wiedźma Hogata, Mera i Nutka wciągną wszystkich Gości w wir zabaw, zdradzą także swoje czarodziejskie sztuczki. Sprawdzą sprawność oraz odwagę najmłodszych, podzielą się także swoją wiedzą z zakresu ziołolecznictwa. Zaproszą także na magiczne pokazy.

Park Zabaw

Rodzinny Park Zabaw to miejsce, w którym dobrze bawią się i dzieci, i dorośli. Dzieci mogą oddać się tu zabawie, czekają na nich dmuchańce, karuzele, gokarty, trampoliny ale po upojnych godzinach spędzonych na szalonej jeździe, warto zaproponować im także dodatkowe rozrywki. W tym Kino 5D – najnowsze zdobycze techniki pozwalają widzom poczuć się uczestnikami scen rozgrywających się na ekranie. Intensywność przeżyć, jakie fundujemy dzieciom w Bałtowskim Parku Rozrywki, sprawia, że część atrakcji warto potraktować jako rodzinne — nasi najmłodsi goście i chcieliby, i się boją, a obecność mamy i taty gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i doskonałą zabawę.

Bałtów Aktywnie

Bałtów zachęca także do aktywnego stylu życia. Oferta Bałtów aktywnie oferuje ekstremalne przygody! Spływ kajakowy rzeką kamienną, wyprawy off-roadowe z przewodnikiem. Bałtów to miejsce z przepięknymi trasami spacerowymi i rowerowymi. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów, fanatycy ekstremalnej jazdy rowerowej mogą skorzystać z Bike Parku. Latem w ofercie znajduje się także Wrotkarnia z dostępem do wypożyczalni sprzętu.

Szwajcaria Bałtowska

To nieodłączna część Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Nasza stacja narciarska to 5 tras zjazdowych o łącznej długości 2 500 m. Dysponujemy wyciągami orczykowymi, koleją krzesełkową oraz oślą łączką z nowowczesnym wyciągiem taśmowym. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska. Tuż przy stoku narciarskim znajduje się naturalne, kryte lodowisko o powierzchni 900m2.

Baza noclegowa

W centrum Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (Zajazd Przystocze) oferuje 5 domków wypoczynkowych w standardzie rodzinnym i hostelowym. Zaledwie 500 m od głównych atrakcji znajduje się Ranczo w dolinie — urokliwe miejsce o charakterze wiejskiego rancza. Co więcej, w naszej ofercie dostępny jest wynajem domków na wyłączność. Domki wypoczynkowe w „Kraina Poraj” wykonane w stylu skandynawskim. Każdy domek ma własne jeziorko na wyłączność.

O firmie

Bałtów-Kompleks Turystyczny to miejsce łączące zabawę z edukacją. "Bawimy ucząc, uczymy bawiąc rozwijając dziecięcą wyobraźnię".

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej